Jakie kolczyki wybrać do krótkiej fryzury?
Jakie kolczyki wybrać do krótkiej fryzury?

Krótkie fryzury nadają kobietom zawadiackiego uroku, a do tego pozwalają wyeksponować szyję czy kształt twarzy. Odpowiednio przycięte włosy są też łatwe do ułożenia, a dodatkowo mają tę zaletę, że pozwalają zademonstrować przeróżne typy kolczyków. W przypadku krótkich włosów możemy pozwolić sobie na wiele rodzajów dodatków, ale wciąż musimy uważać, by nie uzyskać karykaturalnego, przesadzonego efektu. Jak więc dobierać ozdoby do fryzur tego typu?

Wszystko zależy od okazji

Do krótkich włosów pasują zarówno malutkie kolczyki-wkrętki, jak i duże ozdobne dodatki. Nie wszystkie modele sprawdzą się jednak przy każdej okazji. Większe, wiszące kolczyki przy krótkiej fryzurce bardzo rzucają się w oczy i zapewniają efektowny look. Pięknie podkreślają też szyję i nadają zmysłowości, jednak przy codziennych stylizacjach lub biznesowym dress codzie wyglądają po prostu zbyt ostentacyjnie, gdyż kontrast między wielkością ozdoby a długością włosów jest tu naprawdę spory. Dlatego duże kolczyki możemy nosić do krótkich fryzur na wieczorne wyjścia, imprezy i specjalne okazje. W innych okolicznościach najlepiej stawiać na niewielkie, zgrabne kolczyki, które nadają dziewczęcego uroku i niewymuszonej elegancji.

Kolczyki a rodzaj cięcia

Dobór kolczyków powinien też zależeć od typu fryzury, którą nosimy. Jeśli cięcie jest proste, doskonale sprawdzą się przy nim ozdobne, oryginalne modele, które z daleka przyciągają wzrok. Jednak w przypadku gdy stawiamy raczej na efektowne asymetryczne cięcia, takie ozdoby byłyby już przesadą. Tego typu fryzury same w sobie zwracają uwagę i to je powinniśmy pozostawić w centrum zainteresowania. Dlatego właśnie bardzo proste, subtelne kolczyki w kolorze złotym lub srebrnym są najlepszym uzupełnieniem looku przy asymetrycznych uczesaniach.

Zwróć uwagę na kształt twarzy

Kolczyki przy krótkich włosach są na tyle widoczne, że mają podwójny wpływ na optyczną modyfikację kształtu twarzy. Jeśli jest ona z natury okrągła, należy przykładowo unikać modeli w kształcie kół i kwadratów. Lepiej poszukać w takim wypadku owalnych ozdób, które wizualnie nas wyszczuplą. Do trójkątnej twarzy warto za to dobierać kolczyki sztyfty o łagodnych liniach, a do twarzy kwadratowej - koła. Największy wybór mają posiadaczki owalnej twarzy, które mogą pozwolić sobie na każdy typ ozdób.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl