Jakie błędy popełniamy, przechowując biżuterię?
Jakie błędy popełniamy, przechowując biżuterię?

Każda kolekcja biżuterii, niezależnie od jej wielkości oraz różnorodności, powinna być przechowywana w odpowiedni sposób. Dzięki temu ukochane kolczyki, naszyjniki, pierścionki czy zawieszki na dłużej zachowają swój piękny wygląd oraz będą zawsze na wyciągnięcie ręki. Jakich błędów dotyczących przechowywania biżuterii należy zatem się wystrzegać?


Biżuteryjny chaos

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez miłośniczki biżuterii jest przechowywanie wszystkich modeli w jednym miejscu, np. w ozdobnej szkatułce. Zastanawiasz się, dlaczego taki sposób przechowywania biżuterii jest niepoprawny? Spieszymy z wyjaśnieniem. Jeśli włożysz do jednego pudełka wszystkie dodatki biżuteryjne, w wyniku każdego ruchu (np. podczas poszukiwania konkretnego modelu) ukochane łańcuszki będą narażone na plątanie, a kamienie zdobiące ozdoby – na zarysowania (np. wskutek kontaktu z biglami od kolczyków). 

Taki sposób przechowywania biżuterii sprawia więc, że Twoje ukochane dodatki są narażone na plątanie, zarysowanie oraz poważniejsze uszkodzenia. Co więcej, kradnie Twój cenny czas. W przypadku pokaźnej kolekcji zamkniętej w dużej szkatułce znalezienie jednej ozdoby może zająć naprawdę sporo czasu, a także kosztować Cię wiele nerwów. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się posegregowanie wszystkich modeli i umieszczenie ich w oddzielnych pudełkach. O tym jednak za chwilę. 


Brak własnego systemu organizacji 

Kolejnym błędem dotyczącym przechowywania biżuterii jest brak własnego systemu organizacji. Wiele pań, które podejmują decyzję o uporządkowaniu wszystkich dodatków, robi to bez odpowiedniego przygotowania. W rezultacie zaprowadzony ład szybko przekształca się w dawny chaos, a znalezienie poszukiwanych modeli znów zajmuje sporo czasu i wymaga naprawdę wiele cierpliwości. Jak temu zaradzić? 

Najlepiej stworzyć własny system, według którego podzielisz wszystkie dodatki biżuteryjne. Możesz kierować się wartością sentymentalną danych modeli, częstotliwością ich noszenia, stylistyką czy przeznaczeniem. Najważniejsze, żebyś podzieliła je na spójne, tematyczne grupy, które będą zgodne wyłącznie z Twoimi preferencjami. Następnie umieść je w dedykowanych pudełeczkach. Jeśli nie chcesz tracić oszczędności na zakup specjalnych organizerów, opracuj własne triki z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku, np.:

  • Aby zabezpieczyć delikatne łańcuszki przed plątaniem, wykorzystaj słomkę do napojów. Jeden z końców przełóż przez słomkę i ponownie zepnij. 
  • Twój mąż kupił kiedyś pudełko na śrubki, ale nie jest mu już potrzebne? To akcesorium sprawdzi się świetnie jako organizer na pierścionki czy zawieszki. 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl