Dlaczego biżuteria brudzi skórę?
Dlaczego biżuteria brudzi skórę?

W poniższym wpisie znajdziesz 3 najczęstsze przyczyny powstawania zabrudzeń w miejscach noszenia biżuterii. Pamiętaj jednak, że problem pojawiania się ciemnych śladów wskutek noszenia pierścionków czy naszyjników może być bardziej złożony.


Jakość wykonania biżuterii

Podczas zdejmowania pierścionka zauważyłaś, że na palcu znajduje się dziwny, ciemny ślad? Podobną pamiątkę na Twoim nadgarstku pozostawiła ukochana bransoletka, którą kupiłaś w trakcie zagranicznych wakacji? Zastanawiasz się, dlaczego Twoja biżuteria brudzi skórę? Powodów może być naprawdę wiele. W większości przypadków przyczyn wystąpienia tego zjawiska można jednak doszukiwać się w jakości noszonych ozdób. 

Jeśli pierścionki czy bransoletki zostały wykonane niedokładnie i z gorszej jakości materiałów, w trakcie bezpośredniego kontaktu ze skórą mogą pozostawiać na niej ciemne ślady. Jak temu zaradzić? 

  • Unikaj kupowania biżuterii pochodzącej z nieznanych źródeł. 
  • Sprawdzaj opisy produktów widoczne na stronie internetowej.
  • Weryfikuj opinie klientów. 


Nowe kosmetyki i perfumy

Co możesz zrobić w przypadku, gdy zakupiony naszyjnik zaczął brudzić skórę po kilku miesiącach użytkowania? Jeśli ten problem wystąpił po pewnym czasie noszenia biżuterii, powinnaś zastanowić się nad sposobem, w jaki aktualnie pielęgnujesz skórę. Co wspólnego mogą mieć kosmetyki pielęgnacyjne ze zjawiskiem brudzeniem skóry przez ozdoby? Już wyjaśniamy.

Zabrudzenia na palcach, nadgarstkach, karku czy uszach mogą pojawić się dopiero wtedy, gdy do codziennej pielęgnacji włączysz produkty o odmiennym składzie niż użytkowane dotychczas kosmetyki. Istnieje prawdopodobieństwo, że składniki nowych preparatów pozostawionych na skórze (np. kremy czy mleczka do ciała) zaczną intensywnie oddziaływać na biżuterię. Efektem tej reakcji staną się ciemne ślady. Podobnie może zdarzyć się w przypadku perfum, które aplikujesz na skórę po raz pierwszy. 


Sygnały ostrzegawcze 

Wspominaliśmy, że różnego rodzaju ślady widoczne na skórze w trakcie zdejmowania biżuterii mogą być spowodowane niską jakością produktów lub reakcjami wywoływanymi przez nowe kosmetyki czy perfumy. Czasami zdarza się jednak, że zabrudzenia pozostawiane przez pierścionki, naszyjniki czy kolczyki mogą stać się sygnałami ostrzegawczymi wysyłanymi przez organizm

Nie ignoruj sygnałów, jakie wysyła Twoje ciało. Im wcześniej zareagujesz, tym szybciej uda Ci się dowiedzieć, co jest rzeczywistą przyczyną problemu. Pamiętaj jednak o tym, aby unikać czytania internetowych diagnoz. Każdy przypadek wymaga indywidualnego rozpoznania. Dlatego też zarezerwowanie wizyty u lekarza rodzinnego oraz wykonanie zalecanych badań są najlepszymi działaniami, które możesz podjąć. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl