Jak łączyć ze sobą biżuterię?
Jak łączyć ze sobą biżuterię?

Przed Tobą treściwy poradnik dotyczący łączenia biżuterii. Nie traktuj tego tekstu w kategorii zbioru żelaznych zasad. Wykorzystaj go jako wskazówkę, dzięki której w końcu zapanujesz nad swoim stylem.

Jesteś delikatną wiosną czy prawdziwą jesienią?

Żeby dowiedzieć się, jak łączyć biżuterię, odwołaj się do analizy kolorystycznej i podziału kobiecej urody na 4 typy inspirowane porami roku. Podstawowy podział na wiosnę, lato, jesień i zimę jest niezwykle przydatny na początkowych etapach poszukiwań. Na kolejnych warto jednak skorzystać z bardziej precyzyjnego rozróżnienia (np. na 12 typów urody – delikatna wiosna, stonowane lato, prawdziwa jesień, intensywna zima itd.).

Wśród nich znajduje się Twój typ. Gdy go poznasz, będziesz mogła dowiedzieć się, jakie kolory najlepiej komponują się z Twoją urodą i podkreślają jej walory. Ta wiedza ułatwi Ci dobór poszczególnych dodatków, w tym oczywiście biżuterii. Dla porównania – różowe i żółte złoto świetnie pasują do czystej wiosny. Srebro i stare srebro są idealnymi wyborami dla intensywnej zimy. Z kolei na stare złoto i kamienie o ciepłej barwie powinna zwrócić uwagę przede wszystkim prawdziwa jesień.

Dominujące trendy sezonu

Obserwuj i analizuj dominujące trendy sezonu. Inspiruj się modnymi kolorami, wzorami oraz kształtami. Łącz je ze sobą w taki sposób, w jaki rekomendują projektanci lub po prostu – zaufaj swojemu instynktowi. Znajdź połączenie, które sprawia, że czujesz się najkorzystniej i wywołujesz pożądane wrażenia. Wyposaż szkatułkę w biżuteryjne pewniaki (np. każdej wiosny modne będą kolory kojarzące się właśnie z tą porą roku), a gdy poczujesz taką potrzebę, wzbogać ją o królujące nowości. 

Reguły są po to, żeby je…

Czy mniej zawsze znaczy więcej, a srebro nigdy nie wygląda dobrze w połączeniu ze złotem? Tylko od Ciebie zależy, które reguły dotyczące łączenia biżuterii będziesz łamać, a których przestrzegać. Podobnie jak w przypadku podziału na typy urody – w początkowym stadium poszukiwania własnego stylu podstawowe zasady mogą okazać się sporym ułatwieniem. Na kolejnych etapach potrzebujesz jednak bardziej rozbudowanego zasobu możliwości.

Poznaj więc kolory i style biżuterii rekomendowane dla Twojego typu urody. Bądź doskonale rozeznana w dominujących trendach oraz ponadczasowych tendencjach. Określ, jakie biżuteryjne połączenia najbardziej Ci się podobają. Korzystając z wiedzy i doświadczenia,  stwórz własne reguły i kieruj się nimi podczas dobierania dodatków do konkretnych stylizacji oraz na specjalne okazje.  

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl