Jak dbać o biżuterię podczas urlopu?
Jak dbać o biżuterię podczas urlopu?

Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad dotyczących przechowywania i pielęgnowania biżuterii w trakcie urlopu. Dzięki nim Twoje kolczyki, bransoletki i naszyjniki nie zagubią się w otchłani walizki oraz zachowają piękny wygląd. 

Unikaj kontaktu ze słoną wodą

Niezależnie od tego, czy w trakcie urlopu będziesz zażywać kąpieli w morzu, czy hotelowym basenie, unikaj bezpośredniego kontaktu biżuterii ze słoną wodą. Kolczyki, bransoletki oraz inne ozdoby mogą ulec przebarwieniu albo stracić blask. W trakcie beztroskiego odpoczynku w wodzie nietrudno też o zgubienie ukochanych dodatków. 

Aby zapobiec tego typu uszkodzeniom, przed kąpielą ściągnij wszystkie ozdoby, a następnie umieść je w bezpiecznym miejscu. 

Zdejmuj przed aplikacją kosmetyków ochronnych

Na wygląd biżuterii negatywny wpływ mogą mieć także silne składniki zawarte w balsamach do opalania czy preparatach odstraszających owady. Nie oznacza to, że aplikując środki ochronne, powinnaś zrezygnować z noszenia biżuterii. Zachowaj jednak właściwą kolejność: 

  1. Nałóż produkt na skórę w sposób rekomendowany przez producenta
  2. Poczekaj, aż się wchłonie. 
  3. Załóż ulubione dodatki biżuteryjne. 

Bądź mistrzynią organizacji

Mimo że jesteś na urlopie, przestrzegaj wypracowanych nawyków. Nie rozrzucaj rzeczy po wynajętym pokoju, lecz zachowuj ład i porządek. Jeśli masz taką możliwość, układaj ubrania w szafie, a naszyjniki oraz bransoletki odkładaj w jedno miejsce, np. na szafkę nocną. Przed wyjazdem warto wrzucić do walizki niewielką kosmetyczkę z przegrodami. Takie akcesorium jest niezastąpione w trakcie podróży – pozwala sprytnie przechować wszystkie ozdoby i mieć je zawsze pod ręką. 

Więcej o prawidłowym przechowywaniu biżuterii przeczytasz tutaj

Nie zapominaj o regularnym czyszczeniu

Wiesz już, że w trakcie urlopu powinnaś unikać kontaktu biżuterii ze słoną wodą, zdejmować ją przed aplikacją kosmetyków ochronnych, a także właściwie przechowywać. Nie zapominaj też o regularnym czyszczeniu dodatków. W tym celu kup specjalne chusteczki czyszczące do złota lub srebra. Po powrocie z plaży czy długiego spaceru wyczyść biżuterię, postępując zgodnie z zaleceniami producenta umieszczonymi na opakowaniu produktu.

Masz swoje sposoby na przechowywanie biżuterii podczas urlopu? Jak dbasz o ukochane dodatki w podróży? 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl