Co mówi o Tobie biżuteria, którą nosisz?
Co mówi o Tobie biżuteria, którą nosisz?

Czy wiesz, że biżuteria to narzędzie, za pomocą którego wysyłasz określone informacje? Czego więc można dowiedzieć się o Tobie, patrząc na noszone przez Ciebie dodatki? 

Status społeczny i najważniejsze wartości

Zastanawiasz się, kim jest kobieta, która podróżuje z Tobą tym samym pociągiem? Dlaczego przystojny sąsiad codziennie spóźnia się na autobus? Dokąd spieszyła się spotkana wczoraj piękna dziewczyna? Żeby stworzyć wyobrażenia na temat nieznajomych oraz przypisać im pewne cechy, wystarczy przyjrzeć się noszonym przez nich dodatkom. 

Bransoletka srebrna Hearts Swarovski B26

Jeśli kobieta z pociągu wzbogaciła formalną stylizację o klasyczny zegarek i minimalistyczną bransoletkę, może pracować w miejscu, gdzie obowiązuje specyficzny dress code. Dbałość o każdy element stroju pozwala domyślić się, że profesjonalizm i rozwój osobisty są dla niej najważniejsze. Na palcu przystojnego sąsiada znajduje się złota obrączka? Może każdego ranka pochłaniają go domowe obowiązki, czego efektem są częste spóźnienia? Młoda, piękna dziewczyna dumnie nosiła pierścionek z diamentem? Być może spieszyła się na spotkanie z ukochanym lub rodzinną imprezę, podczas której chciała opowiedzieć o zaręczynach

Cechy charakteru i zainteresowania

Spoglądając na biżuterię, możesz też zbudować wyobrażenia na temat osobowości, pasji i zainteresowań nieznajomych. Kolorowe, bogato zdobione dodatki sprawiają, że dana osoba może być postrzegana jako odważna, pewna siebie i lubiąca bawić się modą. Perfekcyjnie dobrane, minimalistyczne ozdoby akcentują delikatność, skromność i wewnętrzną harmonię. Zawieszki o określonych kształtach pozwalają określić nastawienie do życia i nastrój.

Bransoletka sznurkowa Indian Heart Swarovski B28

Mimo że wyobrażenia tworzone na podstawie biżuterii są bardzo uproszczone, warto mieć świadomość, że trudno się od nich uwolnić. Jeśli więc zależy Ci na wzmacnianiu wizerunku lub sprytnym podkreślaniu zalet, dobieraj dodatki rozważnie i sprawdzaj, co się zmieni, gdy duże, wiszące kolczyki zamienisz na delikatne sztyfty, a bransoletkę z kamieniami na modną celebrytkę. W jakim wydaniu podobasz się sobie najbardziej? Co zyskujesz dzięki takim zmianom? 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl