Jak zareagować na nietrafiony prezent biżuteryjny?
Jak zareagować na nietrafiony prezent biżuteryjny?

Po otwarciu pudełka prezentowego zauważyłaś, że kryje się w nim bransoletka, która wcale Ci się nie podoba. Co powinnaś zrobić w takiej sytuacji? Czy istnieje jedna słuszna reakcja na nietrafiony upominek?

Zacznij od podziękowania

Jeśli w jednej chwili otrzymałaś kilkanaście prezentów od znajomych i rodziny, nie musisz rozpakowywać ich od razu, w obecności zaproszonych gości. Jeśli jednak bliska osoba postanowiła zrobić Ci niespodziankę oraz wręczyła Ci prezent osobiście bez żadnej okazji, powinnaś najpierw szczerze podziękować za ten miły gest.

Kolejny krok to rozpakowanie podarunku. Pamiętaj, że w trakcie odrywania kolejnych warstw ozdobnego papieru obdarowujący będzie Cię wnikliwie obserwował. Dlatego też przez cały czas uśmiechaj się przyjaźnie. Niezależnie od tego, co znajdziesz w pudełku, postaraj się zapanować nad emocjami i nie dać po sobie poznać, że jego zawartość Ci się nie podoba. 

Po raz kolejny podziękuj bliskiej osobie za podarunek i w zależności od stopnia zażyłości, wykonaj stosowany gest. Powiedz, że jesteś bardzo mile zaskoczona i ciągle się uśmiechaj. Zachowując kolejność: 

  1. podziękowanie za gest 
  2. rozpakowanie i oglądanie prezentu 
  3. podziękowanie za podarunek

sprawisz, że obdarowujący poczuje się doceniony i oczarowany Twoim zachowaniem. 

Wyrzucić, wymienić czy oddać? 

Czy w takiej sytuacji nie byłoby lepiej, gdybyś odmówiła przyjęcia prezentu, poprosiła o jego wymianę, ukryła na dnie szafy, wyrzuciła albo sprzedała? Odmowa i wszelkie sposoby na szybkie pozbycie się upominku to idealne recepty na sprawienie drugiej osobie przykrości. Z kolei wymiana mogłaby być uzasadniona tylko wtedy, jeśli niewłaściwy byłby rozmiar ozdoby jubilerskiej. 

Gdy emocje opadną, postaraj się raz jeszcze założyć otrzymaną bransoletkę, kolczyki czy naszyjnik. Sprawdź, jak prezentuje się w połączeniu z różnymi stylizacjami. Jeśli nie potrafisz wkomponować ozdoby w żaden strój, po prostu odłóż ją do szkatułki z biżuterią. Być może niebawem bliska osoba zaskoczy Cię podarunkiem w postaci pięknej sukienki, do której otrzymane wcześniej kolczyki pasować będą wprost idealnie? 

Czy otrzymałaś kiedyś nietrafiony prezent biżuteryjny? Jak się wówczas zachowałaś? 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl