Biżuteria i zegarek – jak je łączyć? 
Biżuteria i zegarek – jak je łączyć? 

Wiele kobiet, poza zegarkiem, nosi każdego dnia wiele innych dodatków, takich jak kolczyki, obrączka, zawieszki na ręce, okulary, czy też naszyjniki. Połączenie wszystkich tych elementów w jedną i spójną całość może być trudne, ale nie niemożliwe.

Warto pamiętać o jednej, podstawowej zasadzie, która mówi o tym, że „mniej znaczy więcej”. Oznacza to, że jeśli zakładamy zegarek posiadający dość grubą kopertę, wówczas warto dopasować do niego bransoletę na cienkim łańcuszku oraz delikatne, minimalistyczne kolczyki w takim samym lub też zbliżonym kolorze.

Zegarek jako element codziennej biżuterii

Znaczna część kobiet traktuje zegarek, jako jeden z elementów biżuterii. Z tego właśnie powodu powinien być od odpowiednio dopasowany, nie tylko do danej stylizacji, ale również do pozostałych dodatków, które decydujemy się nosić w jego towarzystwie.

Przykładowo, jeśli preferujemy biżuterię w kolorze złotym, wówczas warto zdecydować się na zakup zegarka w tych właśnie odcieniach. Bardzo dobrze sprawdzą się tu zegarki ze złotą bransoletą oraz kopertą. Należy też pamiętać, by zegarek ten był dopasowany swoją wielkością do sylwetki osoby, która będzie go nosić.

W praktyce oznacza to, że drobnym kobietom pasować będą niewielkie modele z tarczą, której wielkość nie przekracza 28 mm, natomiast kobietom o budowie nieco mocniejszej, z pewnością spodobają się modele nieco większe.

Dobór pierścionka do zegarka

Mówiąc o biżuterii, nie sposób nie wspomnieć o pierścionkach. Najlepiej i najbezpieczniej dobierać je pod kolor koperty, bądź też dopasować je do stylu bransolety zegarka.

W sytuacji, w której koperta jest srebrna, wówczas warto dobrać do niej srebrne pierścionki. Należy zwrócić też uwagę na obecnie panujący trend łączenia różowego złota z żółtym i srebrnym – takie niecodzienne połączenie również może wyglądać dobrze. Natomiast jeżeli bransoleta w naszym zegarku wykonana została z silikonu i dominuje na niej jeden kolor, wówczas bez obaw można przyozdobić swoją dłoń pierścionkami które mają różnokolorowe kamienie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl