Co oznaczają kolory bransoletek? 
Co oznaczają kolory bransoletek? 

Osoby podążające za modą, jak również wielbiciele designerskich dodatków powinny poznać znaczenie kolorowych bransoletek, tak, by móc dopasować się do obecnie panujących trendów i jednocześnie dawać wyraz solidarności z wybraną akcją społeczną.

Najpopularniejsze kolory

Do najpopularniejszych kolorowych bransoletek zaliczyć można z pewnością te w kolorze czerwonym, żółtym i różowym. Ich znaczenie jest równie ciekawe, jak sama historia zapoczątkowania tego typu manifestacji. Solidarność w walce z różnego rodzaju chorobami poprzez noszenie kolorowych bransoletek zapoczątkował cierpiący na chorobę nowotworową Lance Armstrong, ze swoją akcją „Live Strong”.

Jej symbolem stała się bransoletka w kolorze żółtym. Również i dziś jest ona bardzo chętnie noszona przez wiele osób, które wspierają profilaktyczne badania oraz walkę z rakiem.

Kolory symbolizujące idee

Do innych, równie popularnych bransoletek zaliczyć można ozdoby w kolorze różowym. Również i one symbolizują walkę z rakiem, jednakże tu kładziony jest nacisk przede wszystkim na raka piersi.

Mówiąc o kolorach bransoletek nie sposób nie wspomnieć o tych dostępnych w kolorze czerwonym. Jej głównym znaczeniem jest walka z AIDS, jak i propagowanie badań nad AIDS, lecz nie tylko. Przyjęto, że bransoletka wykonana z czerwonej muliny może symbolizować wyznawców Kabały.

Charakterystyczna, wykonana z cienkiej nici lub rzemyka bransoletka, może mieć więc wymiar duchowy i stanowić obronę przez złymi urokami. Część osób decyduje się ją nosić na znak wyznawania Kabały, która nawiązuje do mistyki oraz filozofii Judaizmu.

Wiele kolorowych bransoletek to nie tylko ozdoby nadgarstków, ale również komunikat wysyłany do otoczenia. Dlatego też, przed ich zakupem, warto dokładnie sprawdzić ich znaczenie. Inne kolory i ich znaczenia, jakie można spotkać, to między innymi:

  • bransoletki białe – przeciw biedzie na świecie
  • bransoletki niebieskie – symbolizujące wodę dla regionów oraz ofiar suszy
  • bransoletki szare – wspierające walkę z cukrzycą
  • bransoletka fioletowa – wspierająca walkę z narkotykami
  • bransoletka zielona – wspierająca walkę o ratowanie naszej planety
  • bransoletka biało-czarna - przeciwko rasizmowi
  • bransoletka żółta – stanowiąca symbol solidarności z osobami, które wygrały z rakiem
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl