Motyw skrzydła w biżuterii
Motyw skrzydła w biżuterii

Decydując się na zakup biżuterii z motywem skrzydła warto zapoznać się z jego znaczeniem. W starożytnym Egipcie uskrzydleni bogowie sprawowali opiekę nad ludźmi. Strzegli żywych istot, osłaniając je swoimi skrzydłami, dokładnie w taki sposób, w jaki buduje się ściany, czy też ogrodzenia.

Znaczenie skrzydeł

W kulturach prekolumbijskich skrzydła łączone są wraz ze słońcem, które przypominają skrzydła orła w Meksyku lub też kondora w Peru. Te słoneczne ptaki symbolizują niebo pod które mogą wznosić się dzięki silnym skrzydłom. Ptak jest symbolem regeneracji, wolności oraz pracy wykonanej na ziemi, która pozwala na przelatywanie z jednego świata do drugiego.

W tradycji chrześcijańskiej skrzydła są bezpośrednio związane ze światem Słońca Sprawiedliwości, które stanowi iluminację Inteligencji Sprawiedliwości. Bóg ochrania cieniem swoich skrzydeł, podobnie jak ma to miejsce w przypadku aniołów.

Innym przykładem motywów skrzydlastych był grecki Hermes, który posiadał uskrzydlone pięty. Symbolizowały one podróżnika oraz posłańca przynoszącego sny. Co więcej, Grecy wyrażali miłość i zwycięstwo właśnie za pomocą skrzydeł, a według Platona oznaczają one inteligencję i zrozumienie.

Skrzydła w biżuterii

Ostatnimi czasy skrzydła stały się bardzo pożądanym motywem w biżuterii. Mogą być one ozdobą uszu – w formie kolczyków, wisieć na szyi, a nawet zastępować kolorowe oczko w pierścionku. Jest to na tyle delikatny wzór, że mogą nosić je wszystkie kobiety, niezależnie od ich wieku – nastolatki, mamy, a nawet ich babcie. Od kilku sezonów skrzydła są na topie i nic nie wskazuje na to, by sytuacja ta miała ulec zmianie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl