Naszyjnik a kształt dekoltu
Naszyjnik a kształt dekoltu

Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób dobierać naszyjnik do rodzaju dekoltu. Treść zostanie podzielona na odpowiednie ich rodzaje oraz propozycje kształtów biżuterii.

Okrągły dekolt

Dekolty tego rodzaju najlepiej wyglądają z okrągłą i przylegającą kolią, znajdującą się na wysokości obojczyków. Jeśli nasza koszulka ma szeroki dekolt, to najlepszym wyborem będzie okrągły naszyjnik z ozdobną zawieszką lub długi wisior w kształcie litery V. Do podkoszulkowego, czyli tzw. biżuteryjnego, kształtu dekoltu najlepiej wybrać za to przylegające oraz rozbudowane kolie, które odpowiednio zakryją szew, dzięki czemu stworzą bardzo ciekawy efekt.

Dekolt w szpic

Dekolty tego typu to idealny kształt dla ozdób tworzących kształt litery V. Mogą to być przykładowo długie łańcuszki, wielowarstwowe kolie czy krótkie naszyjniki z medalionem bądź zawieszką, znajdującą się najczęściej na linii obojczyków. Natomiast panie z bardziej obfitym biustem powinny wybierać nieco krótsze modele, by wisiorek miał okazję zawisnąć na linii obojczyków i nie wpadał pomiędzy piersi. 

Dekolt prosty i geometryczny 

Zarówno proste sukienki bez ramiączek, jak i bluzki z hiszpańskim dekoltem niezwykle dobrze prezentują się z biżuterią wieszaną bardzo blisko szyi, czyli z krótkimi koliami czy naszyjnikami z zawieszką, które najczęściej nosimy na co dzień. W wypadku bluzek i sukienek na cienkich ramiączkach z prostokątnym dekoltem, świetnie sprawdzają się za to zarówno długie wisiory, jak i bogato zdobione kolie. Doskonale wyglądają przy nich również okrągłe naszyjniki wieszane blisko szyi.

Golf i koszula

W wypadku golfów również najlepiej będą się prezentować długie wisiory, duże kolie oraz naszyjniki z długimi zawieszkami. Natomiast do koszuli zapiętej pod szyję warto dobrać bogato zdobione naszyjniki, ale te, które bardziej przylegają do ciała. Świetnym rozwiązaniem będzie również założenie naszyjnika w kształcie litery V lub naszyjnika z jednym drobnym detalem. Dzięki temu sznurki lub łańcuszki schowają się za kołnierzem, a ozdobny detal będzie pięknie wyeksponowany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl