Statement jewelry - co to takiego?
Statement jewelry - co to jest?

Od lat panuje u nas moda na minimalizm - w kwestii ubioru, makijażu, fryzury czy nawet stylizacji paznokci. Taki prosty, klasyczny wizerunek ma wiele dobrych stron, jednak brakuje mu tego czegoś. Czegoś, co pozwala wyrazić swoją osobowość, zwraca uwagę, wręcz stanowi pazur całej stylizacji. Stąd właśnie wzięła się popularność statement jewelry, czyli biżuterii, która ma przełamać monotonię i dodać kreacji nutkę szaleństwa.

 Cechy statement jewelry

Statement jewelry to biżuteria duża, wyrazista, zwracająca uwagę kolorami, stylem i oryginalnością. Może być wykonana z przeróżnych materiałów - od metali szlachetnych, jak srebro czy złoto, przez tworzywa sztuczne, drewno, kamienie, pióra, koraliki, aż po filc czy skórę. Cechą wspólną biżuterii w duchu statement jest jednak to, że nie jest ona dodatkiem do ubioru, czymś nieobowiązkowym, nadprogramowym. To ona jest głównym elementem stylizacji, ma przyciągać wzrok i być w centrum zainteresowania tych, którzy na nas patrzą. Wszystko inne - makijaż, ubiór, fryzura - ma być tylko tłem do jej wyeksponowania.

 Do czego zakładać statement jewelry?

Ponieważ statement jewelry jest duża i zwracająca uwagę, należy zachować umiar jeśli chodzi o inne elementy stylizacji. Najlepiej ten typ biżuterii nosić do gładkich, pozbawionych wzorów ubrań o prostych krojach. Nie ma tutaj jednak ograniczeń co do ich stylu. Tego typu ozdoby będą pasować zarówno do biznesowych czy wieczorowych kreacji, jak i ubioru casualowego. Warto jednak unikać zestawiania ich z elementami garderoby z kołnierzykami lub żabotami czy ubraniami bogatymi w koronki, falbanki, frędzle, wyszywanymi albo zdobionymi w inny sposób. Biżuterii statement tradycyjnie nie zestawia się też z paskami - zwłaszcza jeśli są szerokie i krzykliwe.

Dobrze jest nosząc taką biżuterię zrezygnować z krzykliwego makijażu i misternie wykonanej fryzury. Wtedy bowiem uwaga patrzących się rozprasza, a przecież to biżuteria ma stanowić naszą największą ozdobę i punkt centralny całej stylizacji! :)

 Ile ozdób nosić?

Oczywiście decydując się na biżuterię statement, trzeba bardzo uważać, by nie przekroczyć cienkiej linii między wyrazistością w wizerunku a jarmarcznym przepychem. Jeśli więc stawiamy na styl statement, nie oznacza to wcale, że powinnyśmy włożyć na siebie wszystkie ozdoby, które mamy w domu. Kluczem do sukcesu jest tutaj dobranie 1-2 elementów biżuterii, które jednak pasują do siebie i do naszego ubioru, a przy tym są oryginalne i interesujące. Jedynie na wieczorne wyjścia możemy pokusić się o założenie większej ilości ozdób - oczywiście pod warunkiem, że będą ze sobą harmonizowały.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl