Niewielkie kolczyki - kiedy warto na nie postawić?
Niewielkie kolczyki - kiedy warto na nie postawić?

W pracy

Wiele firm ma szczegółowo określony dress code, wprost zakazujący noszenia biżuterii, która za bardzo rzuca się w oczy. Warto więc postawić na rozwiązania prostsze, minimalistyczne, chociaż nie pozbawione wdzięku. Strój do pracy powinien być stonowany, ale jednocześnie gustowny i wygodny. Niewielkie kolczyki będą doskonale pasować do takich ubrań, jak garsonka, żakiet, koszula, spódniczka, czy eleganckie spodnie. Postawmy na stylizację, która nie będzie krzykliwa, nie rezygnujmy jednak z elementów zdobiących. Chodzi po prostu o to, aby prezentować się schludnie i z klasą.

Na spotkaniach z przyjaciółmi

Na spotkaniach z przyjaciółmi panuje luźna, swobodna atmosfera, lepiej więc nie przesadzać ze zbyt wyszukaną stylizacją. Cały strój ma zapewnić nam przede wszystkim wygodę – również biżuteria, którą do niego dobierzemy. Długie, wiszące kolczyki nie będą dobrym pomysłem – zwłaszcza wtedy, gdy wybieramy się do klubu. Dobrze więc postawić na drobne, niewielkie kolczyki, które nie zaplączą się w ubranie na przykład podczas tańczenia. Pamiętajmy bowiem, że na tego typu imprezach nic nie powinno krępować naszych ruchów.

Na randkach

Także na randce powinnyśmy czuć się przede wszystkim swobodnie i komfortowo. Postawmy więc na stylizację gustowną, ale raczej skromną. Przesadnie wyeksponowana biżuteria może za bardzo odwracać uwagę, niekiedy wręcz odstrasza. Oczywiście, wszystko zależy od miejsca, w którym się umawiamy, jednak zazwyczaj są to przytulne kawiarnie, restauracje, kino, teatr lub klub muzyczny. Starajmy się zatem wybrać kolczyki, które dopasowane będą do okazji, a w tym przypadku zdecydowanie pasują te o niewielkich rozmiarach.

Podczas oficjalnych spotkań

Wybierając się na oficjalne spotkanie, na przykład o pracę lub z klientem, także powinnyśmy zadbać o to, by wyglądać elegancko i schludnie. Tego rodzaju spotkania – podobnie, jak dress code w biurach – wymagają ubioru gustownego, ale stonowanego. Świetnym uzupełnieniem takiej stylizacji będą zaś niepozorne, ale estetyczne kolczyki, dzięki którym odpowiednio się zaprezentujemy. Szeroka oferta naszego sklepu sprawi natomiast, że bez problemu znajdziecie takie warianty, które spełnią wszystkie powyższe wymagania.

Pamiętajmy: niektóre sytuacje wymagają skromności i elegancji, co nie znaczy, że musimy wtedy rezygnować z noszenia biżuterii. Należy jednak dbać o to, aby rozważnie wybierać ozdoby, rezygnując z tych, które przewidziane są na bardziej spektakularne okazje.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl