Pozłacane, srebrne, z zawieszką. Jakie kolczyki zakładać do pracy?
Pozłacane, srebrne, z zawieszką. Jakie kolczyki zakładać do pracy?

W niektórych zawodach można pozwolić sobie na naprawdę wiele, jeśli chodzi o makijaż, strój czy dodatki do nich. W wielu miejscach obowiązuje jednak stosunkowo sztywny dress code, który dopuszcza jedynie noszenie oficjalnych, eleganckich, a przy tym stonowanych elementów ubioru i biżuterii. W takich wypadkach wybór kolczyków bywa niezwykle utrudniony, a przecież większość kobiet niechętnie wychodzi bez nich z domu. Czym więc się kierować, dobierając kolczyki do pracy, w której obowiązuje biznesowy dress code?

Wiszące czy na sztyfcie?

Pierwsze pytanie, jakie musimy sobie zadać, to to, czy lepiej wybrać kolczyki na sztyfcie, czy może wiszące. Nie ma jednak na nie jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy od rodzaju wykonywanych obowiązków. Co prawda zasady dopuszczają noszenie w pracy większych, wiszących kolczyków, ale nie zawsze jest to wskazane. Takich kolczyków nie powinny nosić na przykład osoby, które spędzają dużo czasu na rozmowach telefonicznych - wtedy ozdoby te mogą powodować zakłócenia w konwersacji i obniżać jej komfort. W innych przypadkach możemy pozwolić sobie na dodatki tego typu, jednak nigdy nie powinny być one jaskrawe czy bardzo mocno rzucające się w oczy - takie wypada nosić jedynie na wieczornych, półformalnych spotkaniach biznesowych. Na czas standardowych godzin pracy najlepiej zakładać niewielkie kolczyki, wykonane ze szlachetnego kruszcu; mogą być one dodatkowo ozdobione cyrkonią czy kryształkiem.

 

 

Kolczyki w sztyfcie są natomiast bardzo bezpieczną opcją. Są stonowane, minimalistyczne, eleganckie, idealnie więc pasują do formalnego stroju. Sprawdzą się zarówno gdy nosimy do pracy szykowne kostiumy, jak i wtedy, kiedy stawiamy na sukienki. Oczywiście i tutaj jednak warto zdecydować się na ozdoby ze szlachetnych metali - inne, na przykład plastikowe dodatki pasują raczej do casualowych stylizacji.

Złoto czy srebro?

Oprócz tego należy też zastanowić się, czy do pracy lepsza będzie biżuteria złota, czy też srebrna. Wielu specjalistów od dress code’u twierdzi, że dużo lepszym wyborem są tym przypadku srebrne dodatki. Są one mniej ostentacyjne niż złoto, do tego zaś sugerują profesjonalne podejście i elegancję. Złote kolczyki możemy wybrać do pracy tylko, jeśli są naprawdę niewielkie i mało rzucające się w oczy - wtedy będą szykownym dodatkiem do każdego służbowego stroju.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl