Biżuteria na rozmowę o pracę - co wybrać?
Biżuteria na rozmowę o pracę - co wybrać?

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne bywa pierwsze wrażenie. I choć oczywiście podczas rozmowy kwalifikacyjnej powinnyśmy przede wszystkim imponować wiedzą i kompetencjami, to odpowiednia prezencja też jest niezwykle istotna. Wskazuje ona, że zależy nam na pracy, szanujemy naszego rozmówcę i znamy zasady biznesowego dress code’u. Biżuteria, którą wkładamy na taką okazję, mimo że jest jedynie dodatkiem, może więc być elementem, który przechyli szalę na naszą korzyść bądź niekorzyść. Dlatego właśnie dziś doradzamy Wam, jakie ozdoby warto wybrać na rozmowę kwalifikacyjną.

Biżuteryjny savoir vivre

Naczelną zasadą, jaką powinnyśmy się kierować przy wyborze biżuterii na tę okazję, jest umiar. Do stroju biznesowego nie wypada ubierać dużych, efektownych ozdób, które natychmiast przyciągają wzrok - tutaj wskazane są delikatne dodatki, które podkreślają elegancję i smak, a nie stanowią głównego elementu stylizacji. Biżuterii nie może też być za dużo, najlepiej postawić na jedną, góra dwie ozdoby, które pasują do wybranego przez nas stroju.

Biżuteria na rozmowę kwalifikacyjną powinna być dobrej jakości, co oznacza, że lepiej postawić na taką z metali szlachetnych niż ze sznurków, koralików czy rzemyków. Dobrze jednak, by nie była przesadnie luksusowa i droga, gdyż to może wyrobić w rekruterze fałszywe wrażenie na temat naszych oczekiwań finansowych lub statusu materialnego. Najbezpieczniejsza na taką okazję będzie srebrna biżuteria, która jest jednocześnie elegancka i stonowana.

Ozdoby na rozmowę kwalifikacyjną

Doskonałe na rozmowę o pracę są delikatne łańcuszki na szyję, subtelne bransoletki i niewielkie kolczyki sztyfty. Powinny one stylem pasować do wybranego przez nas stroju i dodawać nam elegancji. Na tę okazję najlepiej wybierać uniwersalne modele - z zawieszkami w stylu kółko, symbol nieskończoności czy piórko. Nie będą pasowały do biznesowego looku żadne zawieszki, które kojarzą się z biżuterią dziecięcą - jak kwiatki, biedronki, motyle, koty itp., gdyż mogą stworzyć wrażenie, że nie traktujemy starań o pracę poważnie i nie znamy oficjalnego dress code’u. Koniecznie należy unikać również symboli, które mogą kojarzyć się z postawą antyspołeczną, rasistowską czy w jakikolwiek inny sposób urażającą czyjeś uczucia.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl