Jak pakować biżuterię na prezent?
Jak pakować biżuterię na prezent?

Rozpakowywanie prezentu to dla wielu osób spora część radości związanej z jego otrzymaniem. Lubimy emocje, które odczuwamy, zanim dowiemy się, co zostało nam podarowane, i czerpiemy przyjemność z faktu, że ofiarodawca dołożył starań, by efektownie zapakować dla nas upominek. Ładnie zapakowany prezent jest bowiem oznaką szacunku dla obdarowanego i dowodem na to, że jest dla nas kimś ważnym. Dlatego zdecydowanie warto poświęcić chwilę na przemyślenie, w jaki sposób opakować wręczaną biżuterię. Co sprawdzi się najlepiej?

Pokaż, że Ci zależy!

Wiele sklepów oferuje nie tylko pudełeczko na biżuterię, ale także specjalną torebeczkę, w którą można je zapakować. Taka torebeczka prezentowa z reguły ma kolor nawiązujący do identyfikacji wizualnej sklepu i zaopatrzona jest w jego logo w widocznym miejscu. Wręczanie prezentu tak właśnie zapakowanego nie jest w dobrym guście. Sprawia wrażenie, że chcemy pochwalić się drogim prezentem przed wszystkimi obecnymi i że radość obdarowanego jest dla nas mniej istotna. Poza tym w pewnym stopniu psuje niespodziankę, a do tego sugeruje, że nie zależy nam na drugiej osobie do tego stopnia, by własnoręcznie zapakować dla niej prezent.

Z tych właśnie powodów warto pozostawić biżuterię jedynie w pudełeczku ze sklepu (sprawia ono, że ozdoba nie tylko pięknie się prezentuje, ale jest też chroniona przed zarysowaniem czy innymi zniszczeniami), a o resztę opakowania zadbać samodzielnie. Najlepiej sprawdzi się tutaj papier prezentowy. Dobrze, by nawiązywał on nie tylko do okazji, ale też do gustu obdarowywanej osoby. Najlepiej więc wybrać papier w ulubionym kolorze osoby, której chcemy wręczyć podarunek, lub z lubianym przez nią motywem czy elementem graficznym. Do tak zapakowanego prezentu warto wybrać wstążkę o pasującej barwie i zawiązać piękną kokardę na opakowaniu. Jeśli mamy talent do tworzenia ozdób, możemy jeszcze efektowniej przystroić prezent - używając gałązek świerku, sztucznego śniegu, specjalnych przyklejanych cekinów czy innych drobiazgów. Należy jednak pamiętać, że trzeba zachować przy tym umiar - najlepiej prezentują się delikatne, estetyczne ozdoby.

Karteczka do prezentu

Jeśli prezentu nie wręczamy osobiście, tylko zostawiamy pod choinką czy wysyłamy pocztą, konieczne jest zadbanie o kartkę dla obdarowanego. Najlepiej, jeśli zawiera ona nie tylko imię adresata, ale także wiadomość, która pozostanie miłą pamiątką. Mogą być to specjalnie dla niego sformułowane życzenia, wyznanie uczuć czy dobrany do okazji cytat z ulubionego autora osoby, której wręczamy prezent. Mimo że dziś rzadko kiedy piszemy cokolwiek ręcznie, w tym wypadku zdecydowanie należy zdecydować się na ten krok - ręcznie wypisana kartka jest dowodem dużych starań i świadczy o naszym zaangażowaniu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl