Kolory bransoletek z jadeitu
Kolory bransoletek z jadeitu


Jadeit jest niezwykle cenionym kamieniem już od setek lat. W przeróżnych kulturach starożytnych, między innymi chińskiej, azteckiej czy maoryskiej, był używany do wykonywania biżuterii, ale także rzeźb kultowych oraz ostrzy włóczni i sztyletów ceremonialnych. Dziś kamień ten wykorzystywany jest przede wszystkim w jubilerstwie - tworzy się z niego ciekawe ozdoby w przeróżnych kolorach.

O jadeicie

Jadeit to kamień bardzo wytrzymały - jego twardość szacuje się na około 7 w skali twardości Mosha (gdzie 10 oznacza najtwardszy materiał). Najcenniejsze jego okazy znajduje się w Birmie, ale występuje on w różnych częściach świata, między innymi w Australii, USA, na Syberii czy w Nowej Zelandii. Jadeit od wieków był utożsamiany z nieśmiertelnością, szczęściem, mądrością i życzliwością. Uważany jest też za kamień o uzdrawiającej mocy - ma on ponoć moc łagodzenia chorób nerwowych, pomaga się odstresować i zrelaksować. Oprócz tego jednak jadeitom w zależności od ich koloru przypisuje się szereg innych znaczeń. Z czym kojarzone są te o najpopularniejszych barwach?

Jadeit żółty

Żółty jadeit jest kamieniem, który wiąże się z dużą energią życiową. Ma on poprawiać nastrój i motywować do działania, a do tego niwelować oznaki depresji. Dlatego ozdoby z niego wykonane uważa się za wprost idealne na zimę, kiedy to wiele osób obserwuje spadek nastroju. Co interesujące, żółty jadeit uważany jest też za minerał, który może pomóc nam w kłopotach finansowych i przyciągnąć do nas pieniądze.

Jadeit zielony

Zielony jadeit tradycyjnie przypisuje się handlowcom i wszystkim osobom, które prowadzą własny biznes. Od najdawniejszych czasów mówi się, że pomaga on podejmować właściwe decyzje w interesach, a także zwiększa pewność siebie i pomaga w samorealizacji. Ma on też zwiększać wytrwałość w dążeniu do obranych celów.

Jadeit niebieski

Jadeit o tej barwie uważa się za kamień, który pomaga uspokoić emocje, łagodzi gniew i pozwala zapomnieć o błahych kwestiach. Czasami nazywa się go wręcz kamieniem filozoficznym, ułatwia bowiem uzyskanie wiedzy na temat otaczającego nas świata i zrozumienie go. Niektórzy zwykli twierdzić, że jest to także minerał wspomagający świadome śnienie.

Jadeit czarny

Jadeit w kolorze czarnym może służyć jako amulet zapewniający bezpieczną podróż. Uważany jest jednak za kamień ochronny w dużo szerszym znaczeniu - ma on chronić zarówno na poziomie fizycznym, jak i duchowym. Może pomóc oczyszczać organizm z negatywnych emocji, traumatycznych wspomnień, a także zwalczać złe nawyki i destrukcyjne zachowania.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl