Zabawa biżuterią – oznaka zainteresowania czy stresu?
Zabawa biżuterią – oznaka zainteresowania czy stresu?

Podczas randki bawisz się kolczykami i naszyjnikiem? W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej nerwowo przesuwasz bransoletki i nakładasz je na zegarek? Co myśli o Tobie mężczyzna, z którym się spotkałaś? Jak postrzega Cię rekruter obserwujący takie gesty?

Jakie sygnały wysyłasz, bawiąc się biżuterią? 

Co oznacza zabawa biżuterią? Próbę znalezienia odpowiedzi na to pytanie warto poprzedzić rozpoznaniem kontekstu i charakteru sytuacji. Ta sama kobieta bawiąca się tą samą bransoletką będzie postrzegana w zupełnie różny sposób podczas romantycznej randki z przystojnym mężczyzną i w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Jest bardzo prawdopodobne, że w tym pierwszym przypadku delikatne muskanie biżuterii zostanie odebrane jako przejaw zainteresowania. Towarzyszący mężczyzna może zatem pomyśleć, że kobieta, wykonując takie gesty, próbuje mu zasygnalizować, że czuje się nim oczarowana oraz chce rozwijać tę znajomość. 

srebrne kolczyki koła z cyrkoniami A49

Dotykanie, zawijanie czy przesuwanie biżuterii można zaliczyć do tzw. samouspokajaczy, czyli gestów, które wyrażają brak pewności siebie i ułatwiają przetrwanie trudnych sytuacji. Rekruter obserwujący, jak nowa kandydatka na stanowisko nieustannie bawi się biżuterią, nie pomyśli więc, że próbuje ona okazać mu swoje zainteresowanie. Wręcz przeciwnie – może postrzegać ją jako zdystansowaną, zestresowaną, niepewną siebie i nieprzygotowaną. Jeśli takim gestom będą towarzyszyły błędne odpowiedzi na zadawane pytania, wrażenie o braku kompetencji najprawdopodobniej się utrwali. 

Naszyjnik Skrzydło Anioła Swarovski W11

Co zyskasz, kontrolując takie gesty? 

Jak zatem widzisz, w zależności od typu i charakteru sytuacji takie gesty mogą zostać zinterpretowane w zupełnie różny sposób. Dlatego też warto nauczyć się, jak je kontrolować. Co zyskasz dzięki takiej wiedzy? Kontrolując zabawę biżuterią, wyeliminujesz ryzyko błędnej interpretacji, sprawiając, że wysyłane sygnały będą zgodne z Twoimi intencjami. Sprawisz, że proces komunikacji będzie bardziej efektywny, a wypowiadane słowa zgodne ze znakami przekazywanymi przez ciało. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl