Jak wyregulować zapięcie w kolczykach typu sztyft – naprawa zapięcia.
Jak naprawić zapięcie w kolczykach typu sztyft – regulacja zapięć.

Masz luźne zapięcia w kolczykach typu sztyft? Przestały spełniać swoją funkcję? Przywróć ich działanie i samodzielnie dokonaj regulacji.

Regulacja zapięcia w kolczykach typu sztyft – „baranek / motylek”.

Kolczyki typu sztyft zdobyły serca wielu zwolenniczek i należą do jednych z najbardziej popularnych na rynku. Noszą je kobiety we wszystkich grupach wiekowych od małych dziewczynek poprzez nastolatki, panie w wieku dojrzałym i późniejszym. Nic w tym dziwnego, gdyż ten rodzaj kolczyków sprawia, że są lekkie i wygodne, a jednocześnie poszczególne modele potrafią być bardzo wyraziste. Dzięki swojej uniwersalności wpisują się idealnie w tzw. styl Casual, sprawdzając się doskonale zarówno na co dzień, jak i jako subtelne podkreślenie wieczornych stylizacji.

 Kolczyki Serca typu sztyft

Często zdarza się jednak, że w trakcie użytkowania kolczyków typu sztyft ich najpopularniejsze zapięcia, tak zwany baranek lub inaczej motylek, przestają spełniać swoja funkcję naturalnie się poluzowując. Nie musi to jednak oznaczać ich zużycia i braku przydatności. Jak się okazuje niewiele osób wie, że w takim przypadku wystarczy ich prosta regulacja bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Kolczyki wiszące typu sztyft

 

Jeśli masz problem w rodzaju luźnego zapięcia w kolczyku typu sztyft, to przeprowadź prostą i co ważne skuteczną regulację, bez konieczności wizyty u jubilera. Tego typu regulacja będzie skuteczna w 90 procentach przypadków występujących w postaci tzw. luźnych zapięć.

 

Regulacja zapięć kolczyków typu sztyft - motylek / baranek.

Jeśli masz problem ze słabo trzymającym zapięciem w kolczykach typu sztyft, to przeprowadź prostą czynność regulacyjną, aby usprawnić ich działanie:

  1. zdejmij zapięcie kolczyka ze sztyftu,
  2. umieszczając zapięcie między palcami naciśnij na nie w kierunku zgodnym ze strzałkami widocznymi na poniższej grafice,
  3. sprawdź rezultat zakładając ponownie zapięcie na sztyft kolczyka,
  4. jeśli zapięcie nie działa wystarczająco skutecznie, powtórz całą czynność ponownie zwiększając ewentualnie siłę nacisku.

 

Postępując zgodnie z powyższą instrukcją zmniejszysz prześwit pomiędzy spiralami zapięcia, a tym samym cały motylek / baranek będzie z mniejszym luzem przesuwał się po sztyfcie kolczyka, poprawiając jego skuteczność.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl